Łóżko w każdej sypialni gra główną rolę, dlatego warto poświęcić mu szczególną uwagę. Nowoczesne wnętrza urządzane są bardzo minimalistyczne i w sypialniach dba się o to, aby nie było w niej rozpraszaczy. Ułatwia to wieczorny relaks i poprawia komfort snu. Dzięki temu nawet w niewielkim pomieszczeniu znajdzie się miejsce na duże łóżko, ponieważ nic poza nim nie jest tam potrzebne. Pierwszym ważnym elementem wyróżniającym nowoczesne sypialnie jest więc dwuosobowe łóżko typu king size.

Oczywiście najważniejszy dla jakości snu jest odpowiedni materac, dlatego najlepiej zakupić ramę osobno. Dzięki temu wybór jest ogromny i z łatwością uda się dopasować ją do stylistyki wnętrza i całego mieszkania. Wybór nowoczesnego stylu do sypialni nie jest bardzo ograniczające, ponieważ wpasują się w niego przeróżne modele łóżek. Z pewnością sprawdzi się w nich rama wykonana z metalu, na nóżkach. To typowe łóżka loftowe, które doskonale będą pasowały do nowoczesnego stylu. Nieco odważniejszą formą jest rama w kształcie sześcianu z metalowymi krawędziami. Przypomina to nieco znane z baśni łóżka z baldachimami, jednak surowe wykończenie podkreśla współczesny sznyt.

Tapicerowane ramy łóżek w nowoczesnych wnętrzach

Urządzenie sypialni w nowoczesnym stylu nie przekreśla wstawienia do niej łóżka z tapicerowanym zagłówkiem. Mogą one być zarówno wysokie, jak i niskie. W obu przypadkach warto jednak postawić na proste formy i wykończenie z wyraźnymi kątami. Znaczenie ma również tkanina, może to być ekoskóra lub tradycyjna plecionka. Należy unikać welurowych, pluszowych materiałów. Co do kolorów panuje pełna dowolność, dobrze wyglądają klasyczne barwy, na przykład szarości, ale dla odważnych mogą być one również bardziej energetyczne. Ważne jest, aby nie używać wzorów. W nowoczesnej sypialni nie sprawdzą się też gęsto pikowane zagłówki, które lepiej będą pasowały do stylu glamour. Nie wyklucza to jednak pikowania w pionowe lub poziome pasy.

Nowoczesna sypialnia to też wnętrze smart, a to oznacza, że świetnie będą pasowały do niej łóżka zarówno na nóżkach, jak i ze skrzyniami do przechowywania. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala ukryć pościele, dodatkowe koce, poduszki lub rzadko używane rzeczy. W ten sposób łatwej jest utrzymać porządek w pomieszczeniu, a to również bardzo ważne w przypadku nowoczesnych sypialni. Charakteryzuje je bowiem minimalizm i harmonia.