Wykorzystanie naturalnego kamienia przy aranżacji kuchni ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to materiał praktyczny. Do jego cech należy odporność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Jest to trwały materiał, który odpowiednio przygotowany posłuży na bardzo długi czas nawet intensywnej eksploatacji. Kamień w kuchni może pełnić również funkcję dekoracyjną. Należy pamiętać, że ten materiał to nie tylko szary kolor i surowe wykończenie. Kamień to między innymi popularny marmur, który jest bardzo dekoracyjny i świetnie wpasowuje się w styl glamour.

Z kamienia bardzo często wykonywane są kuchenne blaty. W takiej wersji wyglądają one niezwykle stylowo, dodatkowo odpowiednio zaimpregnowane są niemal niezniszczalne. Oczywiście w zależności od wyboru materiału pasują też do każdego rodzaju kuchni. Najbardziej pożądany materiał do wyrobu blatu to granit z uwagi na swoją twardość. Kamień doskonale sprawdza się również jako okładzina ścian nadblatowych. W takiej wersji świetnie komponuje się z blatem i stanowi jego przedłużenie, a dodatkowo umożliwia łatwe utrzymanie czystości.

Kamień w kuchni w stylu industrialnym

Naturalny kamień w odcieniach szarości doskonale pasuje do kuchni w stylu industrialnym, loftowym. Takie pomieszczenia stylizowane są na opuszczone fabryki lub strychy, a surowa skała bardzo dobrze podkreśla ten klimat. W takiej aranżacji poza przestrzeniami między blatem a szafkami górnymi kamieniem ozdobić można ozdobić całą ścianę. Na takim tle świetnie będą prezentowały się stalowe detale, które są charakterystycznym elementem tej stylistyki. Na przykład okazałe nogi stołów loftowych lub przemysłowe lampy i kinkiety.

Oczywiście duże elementy takie jak ściany, podłogi, blaty czy obudowa wyspy kuchennej to nie jedyne miejsca, w których można zastosować kamień w kuchni. Obecnie jest duży wybór stylowych dodatków wykonanych z tego materiału. Mowa tu o garnkach, deskach do krojenia lub serwowania, podkładkach pod gorące naczynia, parapetach, a nawet lampach. Kamień jest bardzo powszechny i wdzięczny, dlatego z chęcią stosowany jest do wykończenia i dekoracji kuchni.