Styl industrialny to popularny sposób na urządzanie współczesnych mieszkań. Doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, w salonie, sypialni, łazience lub garderobie. Warto więc wprowadzić go do całego mieszkania, aby zachować spójność. Nie jest to kłopotliwe, ponieważ nowoczesny i surowy styl industrialny idealnie pasuje nawet do kuchni. Co więcej, to właśnie to pomieszczenie zasługuje na szczególną uwagę podczas aranżacji wnętrz. Jest to nie tylko serce domu, ale przede wszystkim miejsce użytkowe.

W kuchni urządzonej w stylu industrialnym bezapelacyjnie muszą znaleźć się elementy charakterystyczne dla tego rodzaju aranżacji. Należą do nich przedmioty wykonane ze stali w połączeniu ze szkłem lub naturalnym drewnem. Może ona występować w formie nóżek i uchwytów do szafek, ale doskonale sprawdzi się również na frontach mebli, relingach i sprzętach AGD. Dopuszczalne jest farbowanie stali, ale tylko w stonowane barwy. Świetnym przykładem są czarne, wyraziste elementy, na przykład nogi stołu lub hokerów.

Meble i dodatki do kuchni w stylu industrialnym

Styl industrialny kojarzy się z dużą i jasną przestrzenią. Meble i dodatki do kuchni należy więc dobierać ostrożnie, aby nie doprowadzić do zagracenia pomieszczenia. Warto więc zdecydować się tylko na dolne szafki. Zamiast wiszącej zabudowy dobrze sprawdzą się półki i relingi, które zapewnią lekkość całej aranżacji i podkreślą nowoczesny charakter kuchni. Meble najlepiej dobierać w jasnej kolorystyce. Będą świetnym tłem dla wyrazistych detali oraz blatu, który w industrialnej kuchni koniecznie powinien być wykonany z naturalnego drewna.

Duże znaczenie w industrialnych aranżacjach odgrywa światło. Nie każdy jednak może pochwalić się dużymi oknami w swojej kuchni, a tym samym naturalnym oświetleniem. Nic straconego. Charakterystyczne i wyraziste lampy stanowią świetny dodatek do kuchni. W stylu industrialnym sprawdzą się szczególnie te, które można zawiesić nisko nad blatem wyspy lub stołu loftowego. Do kompletu koniecznie należy dodać hokery lub oryginalne krzesła. To kwintesencja industrialnego stylu, a jednocześnie wygodne miejsce na zjedzenie śniadania lub poranną prasówkę z kubkiem kawy.