Nowoczesną jadalnię wyposażoną w stolik barowy można zaaranżować na kilka sposobów. Meble te świetnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach typu loft, w takim wydaniu można postawić na czarne matowe stoliki lub naturalnie drewniane blaty łączone ze stalowymi elementami. W styl industrialny dobrze wpasuje się też mebel ze stali połączonej ze szkłem. Wybór stolika barowego w tego rodzaju aranżacjach jest dobrą alternatywą dla tradycyjnego, rodzinnego stołu, ponieważ znacznie lepiej podkreśla ich charakter.

Stoliki barowe pojawiły się w domach na wzór pubów i kawiarni. Aby oddać ten klimat w swoim domu, warto wybrać pasujące do nich oświetlenie. Takie meble świetnie prezentują się w towarzystwie lamp wiszących centralnie nad blatem lub naściennych kinkietów. Trzeba też koniecznie pamiętać o doborze pasujących hokerów, dzięki którym można wygodnie usiąść podczas porannej kawy lub szybkiego posiłku.

Czy warto wybrać stolik barowy zamiast tradycyjnego stołu?

Stolik barowy to stylowy element wnętrza, który w małych mieszkaniach z powodzeniem zastąpi tradycyjny stół w jadalni. Nie zajmuje dużo miejsca, może wyznaczać granicę między kuchnią a strefą wypoczynkową. Dobrze sprawdzi się też w bardzo dużych pomieszczeniach, jako dodatkowe miejsce do siedzenia w kuchni, poza dużym stołem. Często na co dzień wystarczy niewiele miejsca, aby zjeść wygodnie posiłek lub przeczytać gazetę do porannej kawy, a stół w jadalni lepiej posłużyć podczas rodzinnych obiadów lub przyjmowania gości.

Warto pamiętać, że stoliki barowe to nie tylko małe, przeznaczone dla jednej lub dwóch osób meble. Występują również w nieco większych rozmiarach, dlatego doskonale zastępują wyspy lub bary kuchenne. Znalezienie odpowiedniego rozmiaru idealnie dopasowanego do konkretnego pomieszczenia zdecydowanie ułatwi kupno mebla na zamówienie. W powiększonej formie stoliki barowe bez problemu zastąpią tradycyjne stoły w jadalniach, ponieważ wygodnie rozsiądzie się przy nim większa liczba osób. To doskonałe rozwiązanie, aby zerwać ze sztampą i postawić na oryginalne umeblowanie nowoczesnych pomieszczeń.