Jaki stół wybrać do salonu w lofcie?

Loft to doskonała przestrzeń do urządzania. Jest przestronna, dlatego z pewnością zmieszczą się tam nawet ponadgabarytowe meble. Takie też powinny być kanapa czy stół w lofcie. Oczywiście, żeby mebel pasował do stylistyki wnętrza, musi być nie tylko odpowiednio duży, ale również wykonany z właściwych materiałów. Loftowy styl to przede wszystkim stal i naturalne drewno, dlatego ważne jest, aby stół wykonany był właśnie z nich. Kwintesencją loftowego stylu jest stół z dużym, drewnianym, surowym blatem i stalowymi nogami – w zależności od gustu właściciela mogą być czarne lub w kolorze stali.

W celu dodania wnętrzom i samemu meblowi nieco oryginalności warto wybrać stół loftowy z nietypową podstawą. Zamiast tradycyjnych czterech stalowych nóg na przykład zdecydować się na jedną nogę typu pająk lub inną podstawę o nietypowym, geometrycznym kształcie. Taki element nie tylko wygląda nieprzeciętnie, ale też przykuwa wzrok i stanowi ozdobę pomieszczenia.

Projektowanie stołu do loftu: o czym warto pamiętać?

Lofty to wyjątkowo stylowe wnętrza, jednak nie należy zapominać, że meble mają być przede wszystkim funkcjonalne, zwłaszcza takie, które będą w częstym użyciu, czyli między innymi stoły. Podczas wyboru podstawy stołu loftowego warto zdecydować się na ciekawe rozwiązanie, jednak musi być ono również praktyczne. Trzeba pamiętać, że muszą zmieścić się pod nim krzesła, blat powinien być na odpowiedniej wysokości, a naturalne drewno, z którego będzie wykonany, właściwie zaimpregnowane. Dla nieco mniejszych przestrzeni lub osób, które od czasu do czasu urządzają spotkania towarzyskie, świetnym rozwiązaniem będzie stół z funkcją rozkładania.

Pozostałe kwestie zależą od kupującego. Chociaż może wydawać się, że skoro stół do loftu powinien być drewniany z elementami stali, to nie ma zbyt wielkiego pola do popisu. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza decydując się na zakup mebla na wymiar, można popuścić wodze wyobraźni. Stoły do loftu mogą być w dowolnym kształcie: kwadratowe, prostokątne, okrągłe, a nawet w kształcie wielokątów. To surowy styl stawiający na naturalność, więc blat nie musi być też równo docięty, może mieć pofalowane krawędzie tak, jak naturalna struktura drewna. Możliwości jest naprawdę wiele.