Duża przestrzeń do urządzenia to marzenie każdego dekoratora, ponieważ daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Takie pomieszczenia bywają jednak wymagające, należy urządzać je więc z pomysłem, tak, aby meble i przedmioty dekoracyjne nie ginęły w dużej przestrzeni. Z pewnością należy wybierać to, co podoba się domownikom i będzie dla nich funkcjonalne. Nie trzeba jednak ograniczać się co do wielkości mebli, wręcz przeciwnie, w dużych pomieszczeniach powinny znaleźć się równie okazałe meble. W dużym salonie sprawdzi się kanapa narożnikowa, a w sypialni łóżko kontynentalne z ozdobnym zagłówkiem.

Często podczas wykańczania wnętrz unika się ciemnych barw, które optycznie pomniejszają przestrzeń, ten problem nie pojawia się w dużych pomieszczeniach, dlatego bez problemu można wykorzystywać w nich ciemne drewno i materiały. W przestronnych pomieszczeniach dozwolone są wszystkie kolory.

Meble na wymiar w dużych pomieszczeniach

Śmiało można stwierdzić, że duże, przestronne pomieszczenia to luksus w obecnych czasach. Warto więc docenić to i nie marnować przestrzeni, to znaczy nie zostawiać pustych, niezagospodarowanych miejsc. W tym celu świetnie sprawdzą się meble na wymiar, które można dowolnie projektować i dopasować gabarytowo do pomieszczenia. Mowa tu o takich meblach jak szafy w zabudowie i wolnostojące, regały i półki, stoły i biurka z powiększonym blatem. Takie przedmioty nie tylko doskonale wypełnią dużą przestrzeń, ale są też przede wszystkim funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Meble na wymiar można stworzyć również w niestandardowych rozmiarach, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie do dużych pomieszczeń. Dzięki temu nawet niepozorne meble, takie jak stoliki kawowe, szafki pod umywalki czy szafki nocne, będą wielkością pasowały do pomieszczenia. Rozwiązuje to problem poszukiwania odpowiednich mebli w sklepach, w których zazwyczaj wymiary są standaryzowane.

Meble do dużych przestrzeni typu open space

Duże pomieszczenia to też często tak zwane open space. Niezależnie czy dotyczy to domów i mieszkań, czy przestrzeni użytkowych, takich jak biura, w takich pomieszczeniach warto dobrać meble, które będą wydzielały pojedyncze strefy. W dużym salonie z aneksem będzie to na przykład strefa wypoczynku, jadalna i kuchenna. Meble doskonale nadają się do ich wyznaczania. W takim pomieszczeniu doskonale sprawdzą się wyspy kuchenne albo bary, które będą jasno wskazywały granicę kuchni. Sprawdzą się też duże stoły z krzesłami oznaczającymi strefę jadalną i narożniki wyznaczające miejsce wypoczynku.

W biurach stanowisko pracy najczęściej ogranicza się do biurka i jest to dla wszystkich oczywiste. Ewentualne zwiększenie komfortu pracy można uzyskać za pomocą regałów lub mobilnych parawanów z siatki, które wydzielają przestrzeń dla poszczególnych pracowników. W ten sposób można uzyskać ciche, odrębne miejsce do pracy bez zbędnych rozpraszaczy.