Meble narożne sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Mogą być elementem zabudowy kuchennej, miejscem do przechowywania w łazience lub stanowić wyposażenie garderoby. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ narożniki pomieszczeń trudno zagospodarować w inny sposób. Tradycyjne szafki muszą mieć odpowiednią ilość miejsca na otwarcie drzwi lub szuflady, w związku z tym zawsze między meblami a ścianą musi być wolna przestrzeń. Jest to nieefektywne zagospodarowanie przestrzeni, a w bardzo małych pomieszczeniach nawet kilka centymetrów jest bardzo cenne.

Wykorzystanie mebli narożnych jest więc idealnym rozwiązaniem w niewielkich przestrzeniach, dzięki czemu można zyskać sporo miejsca do przechowywania. Często z wyglądu niepozorne szafki narożne kryją w sobie ogromną ilość miejsca do ukrycia niezbędnych przedmiotów. Ich użytkowanie jest wygodne, ponieważ dostęp do ich wnętrza jest nieograniczony. Dodatkowo doskonale pasują do innych mebli i bez problemu można je połączyć z innymi szafkami lub otwartymi półkami.

Meble narożne na wymiar

Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni możliwe jest dzięki stworzeniu mebli narożnych na wymiar. W takiej sytuacji jest pewność, że każdy centymetr wolnego miejsca zostanie odpowiednio zagospodarowany. Dodatkowo decydując się na meble narożne na wymiar, można przebierać w ich rodzajach i wykończeniach.

Meble narożnikowe mogą być różne, zarówno w zabudowie kuchennej, jak i pokojowej spotykane są szafy klasyczne, które charakteryzują się umiejscowieniem drzwi równolegle do narożnika. Takie meble mają dosyć nietypowy kształt, jednak są bardzo pojemne i w ich zakamarkach można ukryć wiele przedmiotów. Innym rozwiązaniem są szafy w kształcie litery „L”, które mają składane drzwi i są równie pojemne, jednak ich otwarcie wymaga dużej i swobodnej przestrzeni. Do małych pomieszczeń natomiast najlepiej sprawdzają się meble z drzwiami przesuwnymi.

Projektując meble na wymiar, można w dowolny sposób wybrać wnętrze szaf. Istnieje wiele sprytnych rozwiązań, które sprawdzają się w przypadku mebli narożnych, ponieważ ułatwiają dostęp do najdalszych zakamarków ich wnętrza. W kuchni mogą być to kosze cargo, a w szafach sypialnianych wysuwane drążki. Zaletą szaf na wymiar jest możliwość ich dowolnego dopasowania do potrzeb kupującego.