Stoliki barowe to świetna alternatywa dla stołów kuchennych. Doskonale sprawdzają się w nowocześnie urządzonych wnętrzach oraz w małych mieszkaniach, gdzie przestrzeń jest znacznie ograniczona. To miejsce idealne na wypicie kawy czy szybkie śniadanie w kuchni, dlatego polecamy je szczególnie osobom, które cenią sobie minimalizm i szybkie tempo życia. Dlaczego warto wybrać stoliki barowe do jadalni?

W przeciwieństwie do dużego stołu z krzesłami stoliki barowe nie dominują przestrzeni, dlatego bez trudu można wkomponować je w istniejącą przestrzeń. Stoliki barowe można wykorzystywać jako mebel wyłącznie użytkowy, wtedy warto wybrać klasyczne formy i kolory, które nie będą rzucać się w oczy. Niewątpliwą zaletą takich stolików jest jednak fakt, że mogą być też ozdobą pomieszczenia. Wystarczy, że wybór padnie na nietypowy kształt stolika albo ozdobne nogi i już przestrzeń staje się odmieniona.

Zalety stolików barowych w kuchni

Stoliki barowe doskonale sprawdzają się w aneksach kuchennych. Można je wykorzystać, aby oddzielić część kuchenną pomieszczenia od części wypoczynkowej. W ten sposób strefy są jasno oznaczone, a dodatkowo zyskuje się więcej miejsca do siedzenia, które można wykorzystać podczas spotkań z przyjaciółmi lub rodziną. Takie stoliki w przeciwieństwie do tradycyjnego baru czy wyspy są mobilne, dlatego w razie potrzeby można bez trudu „otworzyć” przestrzeń.

W nowoczesnym mieszkaniu powinno znajdować się wiele ciekawych i nietypowych rozwiązań. Takimi właśnie są stoliki barowe w komplecie z hokerami, które z powodzeniem zastępują stół w jadalnianej części kuchni. Ich wyjątkową zaletą jest to, że nie spotyka się ich w wielu domach. Większość osób nadal stawia na tradycyjne meble, dlatego stoliki barowe to ciekawe i oryginalne urozmaicenie wyposażenia wnętrza. To doskonałe podkreślenie charakteru mieszkania oraz jego właściciela, które świadczą o nowoczesności i zamiłowaniu do stylowych, a jednocześnie praktycznych rozwiązań.