Precyzyjne określenie kosztów wykonania mebli na wymiar możliwe jest wyłącznie po ustaleniu szczegółowego projektu danego przedsięwzięcia. Cena takich mebli różni się i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważny jest materiał, z jakiego ma być wykonany mebel. Użycie prawdziwego drewna będzie większym wydatkiem niż wykonanie produktu z płyty laminowanej lub innego, tańszego materiału. Następnie istotny dla kosztorysu jest rodzaj zamówionego mebla, jego wielkość, ilość dodatków typu szuflady, półki, kosze, wykończenie wnętrza oraz frontów, systemy zamykania i tym podobne.

W większości przypadków meble wykonane zgodnie z własnym projektem będą droższe niż dostępne od ręki, gotowe przedmioty w sklepach wnętrzarskich. Dzieje się tak, ponieważ do ceny materiałów dochodzi również koszt wykonania. Indywidualne, wyjątkowe meble często wytwarzane są ręcznie, a jeśli stolarz korzysta z urządzeń, muszą one być odpowiednio zaprogramowane i dopasowane do konkretnego projektu. Znacznie wydłuża to proces wykonywania mebli w porównaniu z produkcją taśmową, co również przekłada się na ostateczną cenę.

Czy warto wydać więcej na meble na wymiar?

Meble na wymiar polecane są szczególnie osobom, które wiedzą, czego chcą i jaki rodzaj zabudowy sprawdza się w ich życiu. Faktem jest jednak, że jest to rozwiązanie dla każdego, dlaczego? Meble na wymiar mają wiele zalet, przede wszystkim są dokładnie dopasowane do potrzeb i wizji ich przyszłego użytkownika. Idealnie pasują do danego pomieszczenia nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim gabarytowo, dzięki czemu przestrzeń wykorzystana jest maksymalnie. Dają możliwość dowolnego zaprojektowania wnętrza, co znacznie ułatwia przechowywanie, oraz zewnętrza, a to gwarancja niepowtarzalności. Meble na wymiar są unikatowe.

Jeżeli poszukujesz wszystkich lub części wymienionych wyżej cech dla wyposażenia swojego mieszkania, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się meblami na wymiar. Warto też zwrócić uwagę, że to inwestycja na lata, a dobrze zaprojektowana i wykonana z wysokiej jakości materiałów szafa, komoda czy garderoba będzie ponadczasowa i długo posłuży. W obliczu tych korzyści koszty poniesione na wykonanie mebli na wymiar to dobrze zainwestowane pieniądze.