Konsole to praktyczne meble, które w pomieszczeniach pełnią dwie funkcje. Ich główne, praktyczne przeznaczenie to stworzenie w pomieszczeniu dodatkowego miejsca do przechowywania, drugim zadaniem jest ozdabianie i wypełnianie przestrzeni. Doskonale więc spełniają się w roli mebla do biura, ponieważ są proste, zajmują niewiele miejsca, a więc nie zagracają pomieszczenia, a są jedynie stylowym dodatkiem.

Konsole doskonale sprawdzają się w loftowym biurze. Są eleganckie, minimalistyczne i nie dominują przestrzeni. Wybierając konsolę do gabinetu w lofcie, warto mieć na uwadze, że styl ten nie lubi przepychu, dlatego należy postawić na proste kształty i tradycyjne materiały. Doskonale sprawdzą się metalowe meble oraz te z elementami drewna. W przypadku konsoli do biura, trzeba pamiętać też o jej praktycznej funkcji, to znaczy, że przede wszystkim należy rozważyć meble z szufladami lub dodatkową półką, aby stworzyć miejsce do przechowywania.

Jak zaaranżować konsolę w biurze?

Styl loftowy pasuje do artystów, indywidualistów i kreatywnych osób. Konsole doskonale pasują więc do biur takich osób. Można wykorzystać je nie tylko do przechowywania dokumentów czy innych rzeczy, które warto mieć pod ręką, ale również jako miejsce ekspozycji. Zachęcamy, aby w biurach loftowych wykorzystywać sztukę do wykańczania przestrzeni, to podkreśla osobowość użytkownika takiego gabinetu. Konsole świetnie sprawdzają się jako miejsce ekspozycji sztuki lub modeli wykonanych na potrzeby pracy. Dzięki temu przedmioty te od razu przykuwają uwagę osób odwiedzających biuro.

Konsole są meblem niepozornym, jednak w pomieszczeniu takim jak gabinet w stylu loftowym są bardzo przydatne. Pomagają uporządkować rzeczy, dla których często trudno znaleźć miejsce. Należy pamiętać, że w loftach ważne jest utrzymywanie porządku, ponieważ przypadkowe przedmioty codziennego użytku mogą zaburzyć klimat pomieszczenia.