Lofty charakteryzują się otwartą przestrzenią, w której poszczególne strefy użytkowe nie są oddzielone ścianami, a wyodrębnione poprzez przemyślany rozkład mebli i innych przedmiotów. Bardzo popularnym rozwiązaniem w kuchniach loftowych jest więc wykorzystywanie baru, aby oddzielić ją od strefy wypoczynku. Bar w kuchni nie może obyć się bez hokerów, jak więc wybrać odpowiednie siedziska do loftu?

Hokery to wysokie stołki, które umożliwiają wygodne zajęcie miejsca przy barze. W kuchni urządzonej w styl loftowym, zwłaszcza z mniejszych mieszkaniach, mogą z powodzeniem (wraz z barem) zastąpić stół z krzesłami i stać się miejscem idealnym do spożywania posiłków. Najbardziej klasyczne hokery w stylu loftowym to przedmioty złożone z drewnianego siedziska z masywnymi nogami wykonanymi z metalu. Często występują na kilku nogach, które ułożone są w kształt stożka. Wybierając hoker do loftu, można jednak nieco zaszaleć i zdecydować się na bardziej odważne formy.

Hokery w kuchni w stylu loftowym

Hokery to nowoczesne meble, dlatego doskonale sprawdzają się w loftowej kuchni. Są popularne, dzięki temu występują w różnych kształtach i wykonane są z różnych materiałów. Decydując się na zakup hokerów do mieszkania, należy kierować się wygodą, w końcu to przede wszystkim meble użytkowe. Trzeba więc wziąć pod uwagę ich wysokość, która powinna być dostosowana do wysokości baru, ale też wzrostu użytkowników. Warto zadbać też o model, który będzie miał podpórkę pod stopy, umożliwi to łatwiejsze zajmowanie miejsca oraz bardziej komfortowe korzystanie z hokera. Dla niektórych osób ważne jest też, aby mebel posiadał oparcie.

Hokerów do wyboru jest naprawdę sporo. Siedziska mogą być kwadratowe lub okrągłe, metalowe, drewniane, tapicerowane lub skórzane. Hokery pełnią też funkcję dekoracyjną, dlatego ich kształty mogą być klasyczne lub nietypowe. Szeroki wybór produktów umożliwia podjęcie decyzji, która doskonale spełni oczekiwania użytkownika.