Loftowy styl doskonale sprawdza się w przestrzeniach biurowych. Charakteryzuje się on minimalizmem, dlatego we wnętrzach nie pojawiają się elementy mogące rozpraszać, a dodatkowo surowa przestrzeń pobudza kreatywność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby lofty wykorzystywać jako pracownie lub mieszkając w lofcie, stworzyć w nim gabinet do pracy. Jak się do tego zabrać?

Urządzanie gabinetu zawsze powinno rozpoczynać się od wybrania biurka i krzesła biurowego. Są to niezbędne elementy wyposażenia ergonomicznego miejsca pracy. Styl loftowy oferuje funkcjonalne, a jednocześnie proste biurka. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku blaty wykonane z naturalnego drewna w stonowanym odcieniu lub blaty szklane. Obowiązkowym elementem będą metalowe wykończenia, na przykład nogi mebla lub okucia rogów. Lofty to przede wszystkim przestrzeń, dlatego proponujemy wykorzystać biurka o niestandardowych, powiększonych rozmiarach. Takie meble są doskonałe dla przedstawicieli zawodów kreatywnych, grafików, artystów, architektów, inżynierów i wielu innych, dla których ważna jest przestrzeń w pracy.

Elementy uzupełniające przestrzeń biurową

Styl loftowy to prosty przykład minimalizmu. Do gabinetu w tym stylu nie będą pasowały biurka z pakownymi szufladami, dlatego miejsce do przechowywania dokumentów i innych potrzebnych rzeczy trzeba zaaranżować w inny sposób. Najlepiej sprawdzą się regały wykonane z podobnych materiałów co biurko, na stalowym stelażu. Półki oczywiście muszą być otwarte, a więc musi na nich panować porządek. Takie meble świetnie prezentują się na tle ceglanej ściany, bardzo charakterystycznego elementu dla stylu loftowego.

W przestronnych loftowych wnętrzach typu open space nie zawsze znajdzie się oddzielne pomieszczenie na gabinet, dlatego, jeśli przestrzeń do pracy aranżowana jest w miejscu zamieszkania, należy ją wyodrębnić. Do tego celu doskonale sprawdzą się parawany wykonane z metalowej siatki. Wyglądają one bardzo stylowo i doskonale pasują do loftów.

Do wykończenia gabinetu w stylu loftowym warto zastosować wszelkie formy sztuki. Mogą to być nowoczesne, abstrakcyjne obrazy, grafiki, retro plakaty, płyty winylowe lub rzeźby. Takie elementy doskonale wpasowują się w oryginalny styl tego typu wnętrz i podkreślają indywidualizm osób, które je użytkują.