Garderoba to bardzo przydatne pomieszczenie, które odpowiednio zaaranżowane będzie idealnym schowkiem na wszystkie ubrania, buty i akcesoria domowników. Dzięki wydzieleniu takiej przestrzeni, pozostałych pokoi nie trzeba wyposażać w pojedyncze szafy, więc w efekcie garderoba znacznie oszczędza miejsce. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do nowoczesnych mieszkań czy domów, do których nie zawsze pasują ogromne, pakowne szafy, za to pożądany jest minimalizm i porządek, dlatego ukrycie ubrań jest obowiązkowe. W jaki sposób zaaranżować modną garderobę?

Moda w aranżacji przestrzeni, podobnie jak w przypadku ubrań często się zmienia. Warto więc jako podstawę wyposażenia garderoby wybrać ponadczasowe materiały, takie jak drewno. Drewniane półki i szuflady będą stanowiły doskonałą bazę pod pozostałe elementy. Formy powinny być proste, a przestrzeń jak najlepiej wykorzystana, dlatego należy przemyśleć różne rozwiązania, aby garderoba była jak najbardziej funkcjonalna.

 Elementy nowoczesnego wyposażenia garderoby

Obecnie trendem wśród aranżacji wnętrz jest nowoczesny styl. W garderobie urządzonej zgodnie z tym trendem nie może zabraknąć luster. Bezwarunkowy must have to duże lustro, w którym bez trudu zmieści się odbicie całej sylwetki, tak aby móc ocenić wybrany strój od góry do dołu. Taki zabieg nie dość, że jest bardzo praktyczny, to dodatkowo wizualnie powiększy pomieszczenie. Oprócz tego wykorzystać można jeszcze więcej luster, które będą służyły za ciekawy dodatek i ozdobę, to dzięki ich pomysłowym ramom lub nieoczywistym kształtom. Im więcej luster w garderobie, tym lepiej!

W nowoczesnej garderobie warto postawić też na metal. Można wykorzystać go do okucia mebli, jako uchwyty czy drążki do zawieszania wieszaków z odzieżą. W tym przypadku jest pełna dowolność kolorów i kształtów. To doskonała i prosta rzecz, która nadaje charakteru wnętrzom. Innym równie ciekawym co praktycznym dodatkiem w garderobie jest odpowiednie oświetlenie lub podświetlenie półek. Z pomocą światła można odmienić każde pomieszczenie, a dodatkowo ułatwia ono korzystanie z garderoby.